Treść ogłoszeniaDotychczasowe badania seksuologiczne albo koncentrowały się na konkretnych dysfunkcjach seksualnych, albo badały rozłącznie czynniki psychiczne i czynniki biologiczne, konstytucyjne. Konsekwencją tego jest wciąż brak odpowiedzi dlaczego niektóre kobiety mają intensywne orgazmy, czasem nawet wielokrotne, a inne, zdecydowana większość Polek – orgazmy mało ekspresyjne. Nie wiadomo czy jest to kwestia treningu, czy nastawienia do ciała, nagości czy stosowna budowa anatomiczna, czy wreszcie indywidualna wrażliwość erogenna.
Dlatego, korzystając z interdyscyplinarnego wykształcenia celem projekt jest zebranie informacji zarówno o czynnikach psychologicznych, behawioralnych jak i somatycznych. Identyfikacja korelacji między nimi, a także jakością orgazmów pomoże zarówno w edukacji jak i terapii. Jako narzędzie badawcze wykorzystuje autorski kwestionariusz epidemiologiczny, który, zgodnie z wiedzą seksuologiczną zawiera potencjalnie istotne zmienne dla seksualności kobiecej. W części somatycznej oceniana będzie postawa, ustawienie (przodo/tyłopochylenie miednicy, napięcie mięśni posturalnych, głębokość oddechu i rytm serca (stetoskopem) wielkość brodawek sutkowych warg sromowych i łechtaczki, napięcie mięśni dna miednicy (jeśli możliwe per vaginae), wrażliwość/bolesność sfer erogennych. Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem, podczas bolesnych powinno się zbadać w czasie krwawienia.
Na każdym etapie można odmówić wykonania danego elementu badania, jeśli będzie wiązało się z dyskomfortem emocjonalnym dla badanej kobiety.
Zaletą indywidualną udziału w projekcie jest sposobność do analizy własnej seksualności i lepszego poznania organizmu.
Możliwe jest omówienie nieporuszanych w ankiecie aspektów kobiecej seksualności. Jeżeli w czasie wizyty pojawi się podniecenie lub orgazm, nie należy go hamować, a potraktować jako fizjologiczny odruch.